fbpx
Особистий кабінет

Як підсилити сигнал роутера

Автор: Олександра Левицька
Час читання: 3 хв
14/10/2022
Як підсилити сигнал роутера

Недостатній сигнал маршрутизатора та раптове зниження зони покриття інтернету — поширені неприємності. Для того, щоб впоратися із ними, існує безліч лайфхаків та способів. Які ж із них працюють? Дізнаємося просто зараз. У цій статті ми з’ясуємо, чому знижується сигнал роутера, та як можна це виправити.

Причини слабкого сигналу Wi-Fi

Для початку — про те, чому сигнал роутера може слабшати. Це відбувається через:

  • Неправильне розташування роутера — біля вхідних дверей, в шафі.
  • Хибні налаштування — якщо маршрутизатор налаштовано неправильно, тут варто звернутися за допомогою до фахівця.
  • Матеріал стін — бетонні стіни у квартирі значно знижують прохідність сигналу.
  • Особливості роботи моделі роутера. Якість передачі сигналу у різних моделей маршрутизаторів початково відрізняється, це прописано у характеристиках обладнання.

Окрім того, проблеми з сигналом можуть виникати у роутерів застарілих моделей, які вже виходять з ладу.

Як підсилити сигнал Wi-Fi: 8 способів

1. Переставте роутер

Так-так, саме розмістить маршрутизатор по іншому. Цей спосіб часто працює дуже добре, й до того ж — точно не потребує жодних навичок чи допомоги спеціаліста.
Тут діє правило: чим вище розташований роутер — тим кращий сигнал. У приватних будинках роутер варто ставити на верхньому поверсі, у квартирах — на підвищенні. Якщо ж ваш маршрутизатор стоїть на підлозі або закритий меблями, навряд чи можна розраховувати на хороший сигнал.

2. Оновіть програмне забезпечення

Час від часу необхідно встановлювати новіше програмне забезпечення роутера. Це обов’язково. Адже програмне забезпечення постійно оновлюється. Як це робити? Зараз розкажемо:

  • Дізнайтеся ідентифікаційні дані вашого роутера. Ззаду маршрутизатора вказані модель та найменування пристрою, а також його версія. Ця інформація необхідна для пошуку найновішої версії програмного забезпечення.
  • Зайдіть на офіційний сайт виробника роутера. У розділі “Підтримка” знайдіть найновіший файл програмного забезпечення для вашої моделі та версії маршрутизатора.
  • Скачайте файл з прошивкою на комп’ютер. Після цього розпаковуємо його, витягуючи файл з розширенням BIN.
  • Вводимо в адресному рядку браузера IP-адресу маршрутизатора. Якщо ви не змінювали його координати, то за замовчуванням найчастіше це 192.168.0.1 або 192.168.1.1. Клікаємо клавішу Enter.
  • Логуємося в вікні аутентифікації. Потрапивши в особистий кабінет маршрутизатора, заходимо у «Додаткові настройки». Там вказані всі параметри вашого роутера.
  • Обираємо розділ “Системні інструменти”. У меню цього розділу обираємо “Оновлення вбудованого ПЗ”. Далі необхідно натиснути кнопку “Огляд” та обрати на жорсткому диску комп’ютера файл з розширенням BIN. Натискаємо “Відкрити”.
  • Клікаємо “Оновити”. Ось і все: через декілька хвилин прошивка роутера оновиться, а сам маршрутизатор — автоматично перезавантажиться.

Порада: ні в якому разі не скачуйте програмне забезпечення для роутера зі сторонніх ресурсів.

3. Впевніться, що ваш Wi-Fi захищено

Ви впевнені, що до вашого інтернету не підключаються сусіди? Якщо ні, варто подбати про додатковий захист:

  • встановіть надійний пароль;
  • обмежте кількість пристроїв, які можуть підключатися одночасно;
  • перейдіть на інший протокол захисту — WPA/WPA2 замість WEP.

4. Пошукайте та замініть канал на роутері

Якщо ви мешкаєте у багатоквартирному будинку, то мережі ваших сусідів можуть завантажувати канал, на якому працює ваша мережа. Через це падає сигнал роутера. Щоб уникнути цієї проблеми, можна спробувати замінити канал на маршрутизаторі.
Для цього пошукайте в налаштуваннях обладнання статичні канали або поставте Auto. Шукати вільні канали можна за допомогою спеціальної програми inSSIDer, проте це потребує певних знань та трохи вільного часу. Детальну інструкцію з пошуку вільних каналів можна легко знайти в мережі.

5. Переведіть мережу в режим роботи 802.11N

За замовчуванням на більшості сучасних маршрутизаторів бездротова мережа працює в режимі b/g/n (11bgn mixed). Якщо перевести роутер в режим роботи 802.11N, це допоможе збільшити покриття та швидкість з’єднання.
Проте варто зауважити, що старі моделі маршрутизаторів не підтримують режим роботи 802.11N. У такому випадку, вони не бачитимуть мережу.

6. Встановіть ретранслятор

Ретранслятор (репітер) — це додаткове обладнання, яке збільшує площу покриття маршрутизатора. Репітери встановлюються в квартирах з великою площею, а також в будівлях зі складним плануванням, та ефективно допомагають вирішити проблему слабкого сигналу.

Ретранслятор підключається до маршрутизатора та повторює його дані. Потім цей девайс створює нову точку з іншим радіосигналом. Таким чином сигнал буде стабільним по всій площі приміщення.

7. Замініть антени

Бюджетні моделі роутерів оснащені антенами, коефіцієнт посилення яких дорівнює до 3 дБі. Саме тому, ви можете замінити антени на більш потужні. Це допоможе трохи збільшити покриття — наприклад, на декілька кімнат у вашому будинку. Проте вражаючих результатів не буде. Якщо ви бажаєте суттєво збільшити сигнал, необхідно повністю замінити роутер.

8. Купіть новий роутер

Один з найдієвіших способів. Якщо ваш маршрутизатор — застарілий або найдешевшої моделі, настав час його замінити. Сучасні роутери забезпечують швидку передачу з’єднання та стабільний сигнал, а також дозволяють одночасно підключати до мережі багато пристроїв.

Обираючи новий роутер, звертайте увагу на:

  • технологію підключення;
  • версію бездротової мережі;
  • кількість Wi-Fi діапазонів;
  • тип та кількість антен.

А ще краще — долучіть до вибору спеціаліста. Наприклад, ви можете звернутися за консультацією до представника вашого інтернет-провайдера.

Покращуємо сигнал роутера: додаткові поради та рекомендації

Перш ніж покращувати сигнал маршрутизаторами тими чи іншими методами, проаналізуйте особливості приміщення. Для кожного типу є власні рекомендації:

  • Для кімнат, які розташовані в одній площині — щоб підсилити сигнал, часто достатньо правильно розмістити роутер.
  • Для приміщень, розташованих на кількох поверхах — додатково варто попрацювати з антенами. Ви можете спробувати змінити їх нахил, або замінити. Додатково варто встановити по 1 ретранслятору сигналу на кожен поверх. Це особливо актуально для офісних приміщень, де є постійна потреба у стабільному, швидкісному з’єднанні.
  • Для квартир зі складним плануванням — необхідне встановлення ретранслятора. Також варто подбати про те, щоб сигналу не перешкоджало неправильне розташування меблів.

Подальші дії з покращення сигналу залежать від особливостей роутера. Наприклад, якщо ваш маршрутизатор — дводіапазонний, ви можете замінити частоту з 2,4 ГГц на 5 ГГц. А якщо роутер підтримує лише один діапазон — можна знайти більш вільний канал та перепідключити роутер на нього.

Особливості підсилення сигналу багато в чому залежать і від специфіки приміщення, його площі. У деяких випадках, жоден із перерахованих способів може не спрацювати, і у квартирі буде необхідно встановити ще один додатковий роутер.

Як підсилити сигнал wifi: висновок

Збільшити покриття роутера можна різними способами. Найпростіші із них — це правильно розмістити роутер (вище від підлоги та уникаючи “мертвих зон”) або оновити його програмне забезпечення. Якщо ж ваш роутер — застарілої моделі, ми рекомендуємо замінити обладнання на нове. А поєднуючи різні варіант збільшення покриття із нашої статті, ви зможете насолоджуватися стабільним з’єднанням без втрати швидкості.

Бажаєте підключити швидкісний інтернет? Спеціалісти компанії LinkCom із задоволенням проконсультують вас. Допоможемо обрати оптимальний тариф, проконсультуємо щодо вибору мережевого обладнання. Телефонуйте або залишайте заявку на зворотній зв’язок.

Графік роботи офісу у святкові дні Графік роботи офісу у святкові дні Як вибрати швидкість інтернету для домашнього користування Як вибрати швидкість інтернету для домашнього користування Важлива інформація щодо змін у тарифах LinkCom! Важлива інформація щодо змін у тарифах LinkCom!
Месенджери