Роутери також зношуються і “старіють”, як і будь-які інші пристрої. Тим паче, вони не мають тих характеристик, що сучасні. Тож пропонуємо ознайомитися з основними характеристиками новітніх маршрутизаторів. Адже дуже часто інтернет глючить саме через застарілий чи зношений роутер. Ось на що варто орієнтуватися:
Швидкість WAN-порту. Це вхідний порт для підключення кабелю провайдера. Універсальний роутер повинен мати роз’єм RJ-45 (8P8C). Щодо швидкості, то для домашніх маршрутизаторів вона може бути 100 Мбіт/с, 1000 Мбіт/с, 2500 Мбіт/с. Для GPON (оптоволоконних мереж) роутер потрібно обирати зі швидкістю WAN не меншою ніж 1000 Мбіт/с.
Пропускна здатність LAN-портів. Це порти для підключення пристроїв від роутера. Звертайте увагу на кількість (щоб вистачило для всіх пристроїв) та максимальну швидкість.
Діапазони та технології Wi-Fi. Сучасний маршрутизатор повинен мати підтримку не тільки Wi-Fi 4, але й Wi-Fi 5. Якщо обирати “на майбутнє“, то і Wi-Fi 6. Такі роутери мають не одну, а вже 2, або 3 мережі Wi-Fi на різних частотах. Чим більша частота, тим вищу швидкість ти отримаєш.
Антени. Антени можуть суттєво впливати на швидкість передачі даних. Потрібно звертати увагу на підтримку роутером технології MU-MIMO, яка дозволяє передавати і отримувати дані, одночасно використовуючи кілька антен. А це дозволяє покращити швидкість передачі до одного пристрою.
Порівняйте показники свого маршрутизатора з характеристиками новітніх роутерів. Якщо він має гірші характеристики, то, можливо, саме через це страждає швидкість інтернету.
У випадку, коли ви не виявите інших причин нестабільного з’єднання, вам варто буде подумати про купівлю нового роутера. Під час вибору маршрутизатора обов’язково врахуйте вищезазначені характеристики.