fbpx
Особистий кабінет

Що таке бездротовий інтернет та як він працює

Автор: Олександра Левицька
Час читання: 3 хв
14/10/2022
Що таке бездротовий інтернет та як він працює

Підключати девайс до мережі через кабель — не завжди зручно. Тому оптимальна альтернатива тут — бездротовий інтернет. Сімейство технологій, в яких інформація передається за допомогою звичайних радіохвиль: без фізичного з’єднання проводами.

Переваги сучасних технологій бездротового доступу в інтернет — це:

  • висока швидкість передачі даних;
  • надійність з’єднання;
  • захист від несанкціонованого доступу.

Підключити до бездротового інтернету можна будь-який девайс: смартфон, ноутбук, телевізор, пристрої “Розумного будинку” того. А обрати технологію — орієнтуючись на ваші потреби.

Види безпровідного інтернету

Поговоримо, як підключити безпровідний інтернет для будинку: розглянемо найпопулярніші технології, їхні переваги та недоліки.

WiFi мережі

Найпопулярніший спосіб підключення бездротового інтернету. Принцип роботи покриття полягає в створенні однієї точки доступу з великим радіусом покриття. Передача даних здійснюється від маршрутизатора (WiFi роутера): пристрої отримують доступ до інтернету по радіоканалу, без фізичного підключення. Маршрутизатор, своєю чергою, підключається до мережі за допомогою кабелю.

Сучасні мережі WiFi застосовуються в офісах, приватних будинках, торгових центрах, громадських закладах та величезному списку інших будівель. Вони забезпечують користувачам високу швидкість обміну даними, достатню захищеність від несанкціонованого доступу та широкий спектр можливостей для налаштування параметрів. Саме WiFi — оптимальне рішення, якщо вам потрібен безпровідний інтернет для ноутбука чи ПК. Працюйте, підключайтесь до відеоконференцій, скачуйте великі файли — з’єднання буде стабільним та надійним.

І, що важливо, саме вай-фай дозволяє легко підключати до однієї точки доступу декілька девайсів. Наприклад, маючи WiFi роутер у себе вдома, всі члени вашої родини зможуть користуватися інтернетом одночасно. Працювати, вчитися дистанційно, дивитися улюблені фільми. Якщо тариф обрано правильно, паралельне користування та підключення багатьох девайсів не впливатиме на швидкість роботи інтернету.

Переваги Недоліки
  • Висока швидкість підключення;
  • Покриття в радіусі від 50 до 250 метрів;
  • Стабільна робота з’єднання;
  • Помірна абонентська плата
  • Великий вибір тарифів для корпоративних та приватних клієнтів;
  • Наявність безлімітних пакетів;
  • Оптимальний вибір для активних користувачів інтернету.
  • Зашумленість діапазону 2,4 ГГц у багатоквартирних будинках, офісних будівлях.
    Це може знижувати швидкість з’єднання.

Супутниковий інтернет

Це забезпечення доступу до мережі за допомогою супутникового зв’язку. Працює за тією ж технологією, що й супутникове телебачення. Головна особливість супутникового інтернету — це можливість підключити його де завгодно, незалежно від локації абонента. Таким чином з’єднання може встановлюватися у тих точках планети, де раніше не було фізичної можливості провести інтернет — у горах, пустелі, віддалених населених пунктах.

Зараз технології супутникового інтернету розвиваються, хоче за популярністю він все ще поступається традиційному оптоволоконному підключенню.

 

Переваги Недоліки
  • Покриття без обмежень — можна підключити інтернет навіть у пустелі;
  • Незалежність від провайдера;
  • Альтернатива для користувачів, які живуть далеко від великих міст.
  • Висока ціна обладнання та налаштування;
  • Нема безлімітних тарифів;
  • Низька швидкість роботи у порівнянні з оптоволоконним інтернетом та іншими видами бездротового зв’язку.

Мережі мобільного зв’язку 5G, 4G, LTE, 3G

Один з найпопулярніших способів організації бездротового з’єднання. В Україні стабільний бездротовий інтернет забезпечують такі оператори, як Київстар, Vodafone Україна та lifecell. Завдяки великій зоні покриття, підключити бездротовий мобільний інтернет доволі просто навіть у віддалених населених пунктах.

Висока швидкість та стабільність з’єднання — переваги, які можуть забезпечити мережі мобільного зв’язку 5G, 4G, LTE, 3G. Щоб підключити домашній бездротовий інтернет, наприклад, у селі, вам треба мати лише гаджет з вбудованим 3G/4G модулем , 4G USB модем або 4G WiFi роутер. У пристрій встановлюється сім-карта оператора, який працює у вашій місцевості. Поповнюєте рахунок, обираєте тарифний план та насолоджуєтеся стабільним з’єднанням.

Переваги Недоліки
  • Хороше покриття по Україні;
  • Стабільна робота з’єднання за умови наявності мобільної мережі;
  • Великий вибір тарифів;
  • Просте налаштування;
  • Порівняно мала абонентська плата;
  • Дешеве обладнання;
  • Є безлімітні пакети.
  • Проблеми зі швидкістю у випадку поганого покриття;
  • Не найкращий вибір для корпоративних користувачів;
  • Неможливість підключення у деяких населених пунктах.

Які ще технології існують?

Розглянемо ще два способи підключення бездротового інтернету, які використовуються рідше. Це радіо-канали та бездротові оптичні канали.

Радіо-інтернет за принципом роботи нагадує Wi-Fi. Проте як основний канал використовується не стандарт IEEE 802.11, а будь-який альтернативний. Наприклад, WiMAX або AirMAX. Перевагами такого з’єднання є високий рівень захищеності даних, швидка робота мережі, відносно бюджетне обладнання. Недоліки — це невелике охоплення території (такий інтернет загалом мало де є), а також висока абонентська плата.

Безпровідний оптичний інтернет передбачає передачу інтернету по бездротовому каналу (не плутайте з оптоволокном). Передача схожа на лазерний промінь, у якого є передавач та приймач. Ці передавач та приймач повинні перебувати на прямій видимості, без перешкод.

На практиці, технологія реалізації бездротового оптичного інтернету — дуже рідкісна. Оскільки обладнання для підключення є дуже дорогим, а реалізувати канал відповідно до всіх вимог — дуже важко. Проте за умови підключення та дотримання всіх вимог, швидкість передачі даних може досягати 10 Гбіт/с.

Бездротовий інтернет в Україні: які технології використовуються найчастіше?

Найпопулярніші способи бездротового підключення у нас — це WiFi та мобільний інтернет.

Покриття бездротового 4G інтернету від гігантів мобільного зв’язку — Київстар, Vodafone Україна та lifecell — складає в Україні до 90%. Повна відсутність з’єднання трапляється лише у деяких районах Карпат, в зоні Чорнобильської АЕС та певних інших регіонах. Але якщо говорити у загальному, то підключити бездротовий мобільний інтернет можна майже у будь-якому населеному пункті. Популярне таке з’єднання саме для домашнього користування, адже повністю покриває потреби звичайного користувача, який використовує мережу для дозвілля.

Бездротові мережі Wi-Fi, своєю чергою, є чи не у кожному приватному будинку, офісі, громадських закладах. Підключити такий інтернет можливо практично будь-де, а провайдери пропонують величезну різноманітність тарифів на будь-який гаманець. Безлімітні тарифи дозволяють використовувати Wi-Fi без обмежень, підключатися до маршрутизатора багатьом девайсам одночасно, вести прямі трансляції онлайн та завантажувати великі файли.

Технології супутникового інтернету поки що використовуються в нас неактивно. Як буде ситуація з цим в майбутньому — поки що важко прогнозувати. Тому користувачі надають перевагу більш звичним способам бездротового підключення — мобільному інтернету та Wi-Fi.

Безпровідний інтернет: підіб’ємо підсумки

Бездротове з’єднання дозволяє користуватися інтернетом без прив’язки до конкретного місця — зручно та легко. Саме тому, воно необхідне у будь-якому сучасному помешканні, офісі, громадському закладі. Обрати бездротову технологію можна, орієнтуючись на:

  • вимоги до швидкості та стабільності роботи мережі;
  • призначення інтернету — для домашнього користування, офісу, громадського місця;
  • покриття у вашому регіоні;
  • наявні пропозиції від провайдерів;
  • ваш бюджет на підключення та щомісячну абонентську плату.

Бажаєте підключити швидкісний інтернет? Менеджери компанії LinkCom вас проконсультують. Допоможемо обрати вигідний тариф та насолоджуватися швидкісним з’єднанням без обмежень.

Графік роботи офісу у святкові дні Графік роботи офісу у святкові дні Як вибрати швидкість інтернету для домашнього користування Як вибрати швидкість інтернету для домашнього користування Важлива інформація щодо змін у тарифах LinkCom! Важлива інформація щодо змін у тарифах LinkCom!
Месенджери