Особистий кабінет

Чому через Wi-Fi швидкість нижча, ніж через кабель?

04/09/2023
Чому через Wi-Fi швидкість нижча, ніж через кабель?

Можливо, ви помічали, що швидкість інтернету краща, якщо підключати його через кабель, а не мережу Wi-Fi. Якщо ні, то можете перевірити. Інтернет часто гальмує саме через це. Більше дізнавайтеся у нашій статті.

Будь-який інтернет-провайдер може гарантувати ту швидкість, яка вказана в тарифному плані. Але за умови, що абонент користуватиметься інтернетом, який підключений безпосередньо до ПК за допомогою кабелю. 

А от швидкість інтернету через Wi-Fi вже залежить від вашого роутера. Наприклад, зі 100 Мбіт/с, які дає провайдер, може залишитися 50 Мбіт/с, 40 або ще менше.

Важливо зрозуміти, що кожен роутер “ріже” швидкість. Якийсь – менше, а якийсь – більше. Як правило, це залежить від ціни роутера. Чим дорожчий він, тим потужніший. А чим потужніший, тим відповідно менше “ріже” швидкість.

Також не треба забувати, що крім роутера, ще є приймач Wi-Fi. Він вбудований у нашому ноутбуці, планшеті, смартфоні або USB/PCI-адаптер у стаціонарному комп’ютері. Приймач теж підтримує різні стандарти. Зокрема, швидкість, яку він підтримує, може бути нижчою за ту, яку може “видати” роутер.

Це і є дві основні причини, чому роутер “ріже” швидкість Wi-Fi. Якщо користуватися інтернетом, який підключений від роутера до ПК через кабель, втрата швидкості мінімальна.

Отже, кожен роутер має здатність “різати” швидкість. Якщо ваш дуже “пригальмовує” її, варто придбати новий, потужніший роутер.

Чому ввечері нижча швидкість з’єднання Wi-Fi? Чому ввечері нижча швидкість з’єднання Wi-Fi? Що таке Ping і чи впливає він на швидкість інтернету Що таке Ping і чи впливає він на швидкість інтернету У продажі з’явилися нові потужні ДБЖ за доступною ціною У продажі з’явилися нові потужні ДБЖ за доступною ціною
Месенджери