Труднощі з роботою мережі — поширена проблема в приватних будинках. Вибір провайдерів за містом обмежений, а роутер не покриває сигналом всю площу помешкання. Що робити у такому випадку? Читати нашу статтю. Про те, як забезпечити власний дім швидкісним інтернетом, яке обладнання обрати та як не помилитися з технологією підключення, розкажуть фахівці компанії LinkCom.
Інтернет у приватному будинку: особливості підключення
Є декілька технологій підключення інтернету у приватному будинку Це використання кабелю, оптоволокно, 3G або 4G, супутниковий інтернет та WiMax.
Кабельний інтернет
Мережевий кабель від провайдера проводиться до вас додому та підключається до мережевого обладнання. Великий вибір тарифів, швидкісне з’єднання та низька вартість — переваги кабельного інтернету. Недоліків тільки два: по-перше, якщо ваш будинок розташований далеко від міста, провайдери кабельного інтернету можуть просто там не працювати. А по-друге, робота мережі залежить від електрики: за відсутності світла інтернет працювати не буде.
Оптоволоконний інтернет
Оптоволоконне підключенні за технологією GPON – швидке та надійне. Оптоволокно прокладається від центрального комутатора безпосередньо у ваше помешкання — без проміжного обладнання, яке потребує живлення.
Завдяки цьому, інтернет може працювати без світла: достатньо лише подбати про павербанк чи інше джерело безперебійного живлення, до якого можна підключити маршрутизатор.
Головними перевагами оптоволоконного інтернету є:
- висока швидкість передачі — до 1 Гбіт/с;
- стабільна робота мережі незалежно від зовнішніх умов;
- вигідні тарифи для приватних та бізнес-користувачів.
У селищах чи приватних секторах, де мешканці хочуть провести оптоволоконний інтернет, встановлюється загальний приймач сигналу, від якого відбувається розведення кабелів до окремих будинків.
Супутниковий інтернет
Технологія, яка дозволяє забезпечити стабільним з’єднанням найвіддаленіші куточки планети. Працює все доволі просто: на даху будинку встановлюється антена, яка приймає сигнал з супутника. Конвертер перетворює цей сигнал, й ви отримуєте швидкісний, стабільний, безперебійний інтернет.
Через складнощі підключення, супутниковий інтернет в Україні є зараз не дуже поширеним. Проте та перевага, що він може працювати у будь-якій місцевості, є дуже важливою.
3G та 4G
Мобільний інтернет 3G та 4G — найпростіший спосіб забезпечити мережею приватний будинок. Все, що для цього потрібно — це щоб ваш оператор покривав локацію, де розташований будинок. Як роутер ви можете використовувати власний телефон: просто роздавати з нього Wi-Fi. Або ж придбати спеціальний модем з сім-картою для більшої зручності.
Модем може бути двох видів: USB-флешка, яка приєднується до комп’ютера, або портативна коробочка, яка вставляється в розетку.
Головні переваги мобільного інтернету — це широка зона покриття (з’єднання працює майже усюди) та низька вартість. Недолік — такий інтернет працює повільно у порівнянні з оптоволоконним, тому не підходить для передавання великої кількості інформації. І тим паче — для забезпечення бізнес-потреб.
Який варіант підключення інтернету для приватного будинку обрати?
Безумовний лідер — це оптоволокно. Оптоволоконна мережа покриває всі потреби звичайних користувачів та бізнесу. Це швидкий, стабільний, захищений інтернет, який працює незалежно від наявності електрики, впливу погоди, зовнішніх факторів.
Якщо у вашому регіоні немає можливості провести оптоволокно, дізнайтеся за можливості підключення супутникового інтернету. У крайньому разі, якщо мережа потрібна вам для розваг — перегляду фільмів, інтернет-серфінгу — можна задовольнитися і мобільним інтернетом. Але у випадку, якщо більш надійних альтернатив немає.
Як обрати тариф?
Зазвичай провайдери пропонують побутовим користувачам декілька тарифів на вибір. Основні відмінності — швидкість та ціна. Тут варто орієнтуватися на власні потреби: комусь достатньо 100 Мбіт/с, а хтось надає перевагу гігабітному інтернету.
Вигідно, якщо в тарифі провайдер пропонує одразу інтернет та телебачення. Так виходить дешевше та зручніше.
Як обрати роутер для приватного будинку?
Стабільність роботи інтернету багато у чому залежить від якості обладнання. Тож обираючи роутер, зверніть увагу на:
Радіус дії
Сигнал має покривати усю площу будинку. Впливають на радіус дії антени. Вони бувають:
- внутрішніми;
- зовнішніми;
- знімними.
Потужність антен у бюджетних моделей складає 13-19 дБі, у дорожчих — 20-24 дБі. Чим більша потужність — тим кращий сигнал буде у всьому будинку.
Порада: якщо радіус дії не покриває всю площу вашого будинку, ви можете придбати репітори або повторювачі, які посилюють сигнал.
Пропускна здатність
Це максимальна швидкість передачі, яку може забезпечити пристрій за ідеальних умов. Тут варто орієнтуватися на тариф і швидкість, яка ним передбачена.
До прикладу: якщо за тарифом ви оплачуєте 100 Мбіт/с, але максимум роутера 50 Мбіт/с, реальна швидкість інтернету буде меншою за 50 Мбіт/с. Якщо швидкість маршрутизатора відповідає швидкості інтернету в тарифному плані, то у підсумку дані оброблятимуться повільніше. Тому пропускна здатність роутера має перевищувати швидкість інтернету, вказану в тарифному плані.
Частота
Роутери можуть приймати сигнал на одній із двох частот: 2,4 ГГц та 5 ГГц. Частота 2,4 ГГц є найпоширенішою. В цьому полягає її основний недолік. Частота 5 ГГц,- вільніша та може забезпечити високу швидкість з’єднання.
Ідеальним варіантом є роутер, який підтримує обидві частоти. У такому разі у вас буде можливість перемикатися з однієї на іншу, щоб отримати найкращий сигнал.
Інтернет в будинку: підсумки
Обираючи інтернет-послуги для приватного будинку, надавайте перевагу оптоволоконному з’єднанню — найбільш надійному та стабільному. А ще — не забувайте про те, що на якість мережі впливають характеристики роутера. Тому обирайте оптимальну модель за:
- радіусом дії;
- пропускною здатністю;
- частотами роботи;
- типом та кількістю антен;
- максимальною швидкістю, яку може забезпечувати обладнання.
Потрібна консультація щодо інтернету в приватному будинку? Зателефонуйте фахівцям LinkCom. Ми із задоволенням відповімо на усі ваші запитання.