Особистий кабінет

Як захистити свої особисті дані в інтернеті і в соціальних мережах?

Автор: Олександра Левицька
Час читання: 3 хв
09/12/2021
Як захистити свої особисті дані в інтернеті і в соціальних мережах?

? Чи знаєте Ви, як захистити свої особисті дані в інтернеті і в соціальних мережах?

У наш час майже у кожного є акаунти на різних інтернет-ресурсах, завдяки яким ми можемо спілкуватися, вивчати нову інформацію, робити онлайн покупки та багато іншого. Але що станеться, якщо доступ до Ваших персональних даних, банківських карт та соціальних мереж раптом потрапить до сторонньої людини?

Щоб не допустити подібної ситуації, Ви можете скористатися простими порадами і убезпечити себе:

  • Встановіть унікальні паролі для своїх акаунтів: вони повинні бути довгими (12-14 символів), складатися з великих та малих літер, а також включати в себе цифри та спеціальні символи. Постарайтеся не зберігати важливі паролі в браузері і періодично змінюйте їх.
  • Налаштуйте двоетапну перевірку за допомогою телефону або email. Це не дозволить зловмисникам отримати доступ до вашого облікового запису, навіть якщо вони будуть знати пароль.
  • Звертайте увагу на посилання, які приходять в особисті повідомлення або на електронну пошту, навіть якщо вони надіслані від друзів. Ніколи не переходьте на сайти і не завантажуйте програми, які здаються Вам підозрілими.
  • Ніколи не повідомляйте незнайомим людям будь-яку (якусь) важливу інформацію про себе і не публікуйте її самі у відкритому доступі.
  • Не завантажуйте файли з незахищених і невідомих Вам сайтів, а також періодично перевіряйте свої пристрої за допомогою антивірусних програм.
  • З обережністю користуйтеся загальнодоступними точками доступу Wi-Fi (ті, що не мають пароля), тому що всі дані, що передаються через них, можуть потрапити до зловмисників.

Якщо Ви все ж помітили підозрілу активність на Ваших акаунтах, або зовсім втратили до них доступ – слід негайно звернутися за допомогою в службу підтримки інтернет-ресурсу, на якому це сталося

Тариф зі швидкістю до 1000 Мбіт/с, а файли завантажуються повільніше: що не так? Тариф зі швидкістю до 1000 Мбіт/с, а файли завантажуються повільніше: що не так? Павербанк чи ДБЖ: що обрати, щоб був інтернет без світла? Павербанк чи ДБЖ: що обрати, щоб був інтернет без світла? Як перевірити пропускну здатність на ноутбуці: дізнайтеся свою максимальну швидкість Як перевірити пропускну здатність на ноутбуці: дізнайтеся свою максимальну швидкість
Месенджери