Під час вибору роутера мало людей замислюються над кількістю антен, мовляв, вони ні на що не впливають. А хтось навіть і не знає, що є маршрутизатори з більше ніж двома антенами. Насправді роутери з одною, двома, трьома і більшою кількістю антен мають різні властивості та рекомендовані для різного призначення.
Кількість антен на роутері впливає на декілька важливих аспектів, таких як:
- Покриття. Більша кількість антен зазвичай дозволяє розширити покриття сигналу Wi-Fi.
- Загальна пропускна здатність. Якщо антен більше, маршрутизатор може працювати з більшою пропускною здатністю. Це дозволяє одночасно підключати більше пристроїв та обробляти великий обсяг даних.
- Сигнал. Додаткові антени допомагають знизити мінливість сигналу через перешкоди (стіни чи меблі). Вони можуть спрямовувати сигнал в різних напрямках, що покращує зв’язок у важкодоступних місцях.
- Передавання та отримання даних. MIMO технологія – це технологія, яку використовують у роутерах з декількома антенами для одночасного передавання та отримання даних на різних потоках. Як результат, це може покращити пропускну здатність та стабільність зв’язку. Наприклад, якщо маршрутизатор матиме 3×3 MIMO (3 потоку), то його максимальна теоретична пропускна здатність збільшиться до 450 Мбіт/с.
Різниця в якості покриття роутерами на одній антені і двох антенах значна. Тим часом різниці між дво- і триантенними пристроями майже немає. Триантенні роутери зручно використовувати тільки в тому випадку, коли сигнал необхідно передати також і між поверхами.
Для квартир найчастіше купують роутери з двома антенами, і це правильно. Також вони підійдуть для одноповерхових будинків. Сигнал з двоантенним роутером в таких помешканнях буде стабільним. Спеціалісти рекомендують купувати їх з коефіцієнтом підсилення не менш ніж 5 дБі.