Особистий кабінет

Широкосмуговий інтернет: що це таке та як працює?

Автор: Олександра Левицька
Час читання: 3 хв
14/10/2022
Широкосмуговий інтернет: що це таке та як працює?

Уявити сучасне життя без інтернету неможливо. Гаджети, телевізори та навіть побутова техніка — все це потребує швидкісного підключення до мережі. Саме тому, інтернет-сфера розвивається шаленими темпами, пропонуючи користувачам нові технології підключення. Одна з них — це широкосмуговий інтернет. Сьогодні ми поговоримо про те, як він працює, та які переваги забезпечує.

Що таке широкосмуговий доступ до інтернету?

Широкосмуговий інтернет (Broadband Internet Access) — доступ до мережі з високою швидкістю передачі даних за кількома каналами одночасно. Це зв’язок, який гарантує швидкість доступу до інтернету, яка перевищує запити клієнта. Таке підключення забезпечує більш високу стабільність роботи та комфортну передачу великих обсягів даних.

У загальному, термін “широкосмуговий інтернет” використовуваним для позначення різних високошвидкісних типів підключення. Зараз нема чіткого значення швидкості, за якого інтернет можна вважати широкополосним. Окрім цього, через постійний розвиток комунікаційних технологій стандарти постійно підвищуються.

Технології широкосмугового інтернету розвиваються ще з кінця нульових. Вже у 2009 році в Україні кількість користувачів широкополосної мережі складала 2,3 млн, з яких майже 2 мільйони — саме домашні користувачі. У 2022, таке підключення — чи не в кожному будинку та офісі.

Технології широкосмугового інтернету

Зараз доступ до швидкісного інтернету в Україні надається за допомогою:

  • Ліній телефонного зв’язку — xDSL, ADSL. Одна з найбільш популярних технологій підключення широкосмугового інтернету на даний час. В Україні цю послугу надає “Укртелеком”. ADSL — це цифрова лінія, яка використовується для доступу до інтернету без необхідності займати всю телефонну лінію.
  • Коаксіального (телевізійного) кабелю — DOCSIS. Технологія має доволі велике розповсюдження у містах: там, де популярне кабельне телебачення. Забезпечує достатню швидкість підключення та стабільність роботи.
  • Волоконно-оптичних ліній зв’язку — FTTx. Підключення, яке є оптимальним для домашнього та комерційного використання. Забезпечує високу швидкість передачі даних: за цим параметром, значно виграє у підключення за допомогою телефонної лінії або телевізійного кабелю. До такого інтернету може одночасно підключатися багато гаджетів. При цьому швидкість з’єднання не втрачається, демонструючи показники до 1 Гбіт/с.
  • Мобільного зв’язку — 3G, 4G, 4.5G і LTE. На даний час мобільні оператори пропонують доволі вигідні інтернет-тарифи, стабільне підключення до інтернету та велике покриття.
  • Супутникового зв’язку — підключення, яке не має локальних обмежень. Дозволяє отримати доступ до широкосмугового інтернету навіть там, де немає фізичної можливості прокласти кабель — наприклад, у віддалених населених пунктах.

Обрати оптимальну технологію підключення до інтернету можна, орієнтуючись на географічне розташування абонента, його вимоги до параметрів мережі та цілі, для яких буде використовуватися мережа у загальному. Для домашнього користування найчастіше використовують оптоволоконний інтернет та підключення за телефонною лінією (для місцевості, де немає провайдерів оптоволоконного інтернету).

Широкополосний інтернет: переваги

Широкосмуговий інтернет — це можливість насолоджуватися швидким та якісним з’єднанням для кожного. Абоненти, які обирають швидкісну широкополосну мережу, можуть насолоджуватися такими перевагами, як:

  • Можливість підключення будь-де, де є необхідне технічне оснащення. Вдома, в офісі, громадських закладах, адміністративних будівлях.
  • Зниження витрат на інтернет-користування. Інтернет-провайдери пропонують вигідні (і доволі бюджетні!) тарифні плани для комерційних та приватних користувачів. Підключайтеся до відеоконференцій, дивіться фільми, користуйтеся офісними додатками та передавайте великі обсяги даних вигідно.
  • Стабільність та швидкість підключення. Саме завдяки широкосмуговому інтернету став можливим швидкісний доступ до мережі (у тому числі з багатьох девайсів одночасно). Це можливість одночасно користуватися мережею всім працівникам офісу чи вам та вашим рідним.
  • Комфортна робота з мультимедійними додатками. Висока пропускна здатність широкосмугового інтернету дозволяє відтворювати та переглядати медіаконтент, а також користуватися іншими ресурсами.
  • Зручне ділове спілкування. Можливість швидко та вчасно обмінюватися повідомленнями з клієнтами, партнерами та постачальниками, організовувати конференції та відеонаради.

Деякі компанії, які пропонують широкополосний інтернет, надають цю послугу спільно з іншими — наприклад, кабельним телебаченням чи телефонією. Таким чином в одному тарифі можуть бути об’єднані різні послуги — це вигідно та зручно.

Чи є недоліки?

Якщо говорити про широкосмуговий інтернет у загальному, виділити конкретні недоліки неможливо. Такий тип підключення забезпечує високу швидкість, можливість роботи з великими обсягами даних та підключення до мережі багатьох користувачів одночасно. Важливо лише коректно вибрати технологію підключення та тариф: ті, які найкраще працюють у вашій місцевості та забезпечують переваги, необхідні саме вам. Найбільш перспективним на даний час є оптоволоконний інтернет: передача даних за допомогою оптоволокна. У порівнянні з підключення до мережі за допомогою телефонного кабелю, таке з’єднання забезпечує вищу швидкість передачі даних та стабільність роботи. І при цьому — більш вигідну вартість тарифів.

У підсумку

Широкосмуговий інтернет — сімейство технологій, які забезпечують швидке, стабільне та якісне з’єднання майже без будь-яких обмежень. Зараз ця галузь стрімко розвивається, гарантуючи користувачам можливість вибору тарифів, широке географічне покриття та ціни, які будуть по кишені кожному. Під самим терміном “широкополосний інтернет” варто розуміти не якийсь особливий тип підключення, а всі технології, які забезпечують швидке та стабільне під’єднання до мережі. Так, широкополосним може бути як оптоволоконний, так і мобільний інтернет. А також супутникове з’єднання.

Бажаєте підключити широкополосний інтернет? З радістю вам допоможемо. Компанія LinkCom пропонує тарифи для комерційного та домашнього користування. Щоб дізнатися більше або проконсультуватися з нашими менеджерами стосовно підключення, телефонуйте.

Павербанк чи ДБЖ: що обрати, щоб був інтернет без світла? Павербанк чи ДБЖ: що обрати, щоб був інтернет без світла? Як перевірити пропускну здатність на ноутбуці: дізнайтеся свою максимальну швидкість Як перевірити пропускну здатність на ноутбуці: дізнайтеся свою максимальну швидкість Потужні роутери Ruijie: переваги маршрутизаторів та як керувати ними дистанційно Потужні роутери Ruijie: переваги маршрутизаторів та як керувати ними дистанційно
Месенджери