Особистий кабінет

Що таке супутниковий інтернет та чи доступний він в Україні

Автор: Олександра Левицька
Час читання: 3 хв
14/10/2022
Що таке супутниковий інтернет та чи доступний він в Україні

Супутниковий інтернет — сучасна технологія підключення до мережі, яка передбачає використання геостаціонарних супутників. Саме вона дозволяє отримати доступ до всесвітньої мережі із найвіддаленіших куточків планети та забезпечити стабільне з’єднання там, куди не можна прокласти оптоволокно. Сьогодні ми розповімо про супутниковий інтернет більш детально. Розповімо, які переваги має така технологія, що таке супутниковий інтернет Starlink, та чи матимуть можливість скористатися ним українські користувачі.

Переваги супутникового інтернету

 • Покриття без обмежень. Супутниковий інтернет — оптимальний вибір для користувачів, які живуть у сільській місцевості, далеко від великих міст, офісів телефонних компаній та інтернет-провайдерів. Ця технологія дозволяє забезпечити стабільним зв’язком найбільш віддалені куточки планети.
 • Телефонні кабелі та лінії не потрібні. Для підключення використовується супутникова антена.
 • Незначні відключення мережі у порівнянні з іншими технологіями інтернету.

Чи є у такої технології недоліки? Звісно. На даний час, обладнання для підключення супутникового інтернету є доволі дорогим, як і місячна вартість тарифів. А вибір провайдерів (зокрема, в Україні) — все ще залишається обмеженим.

Що таке Starlink та як до нього підключитися

Starlink — це проєкт американської компанії SpaceX, який передбачає глобальну супутникову систему для підключення до інтернету у найвіддаленіших куточках планети. Супутникова система має лише мінімальну інфраструктуру на землі: це обладнання приймає та поширює інтернет-сигнал із супутника.

У 2022 році, супутниковим інтернетом від Starlink користуються понад 145 тис. активних абонентів. Більшість із них — мешканці США, Австралії, Канади. У Європі активних користувачів — досить мало, але черга на підключення є великою.

В Україні Starlink працює, на даний час, для потреб критично важливої інфраструктури у воєнний час:

 • електростанцій;
 • військових баз;
 • промислових підприємств;
 • медичних закладів та інших.

Особливості підключення до супутникового інтернет Starlink:

 • Обладнання — не безкоштовне. Комплект для підключення супутникового інтернет Starlink обійдеться в $500, а щомісячна абонентська плата складає $100. Швидкість завантаження у базовому тарифі — від 50 до 250 Мбіт/с.
 • Комплект обладнання містить все необхідне для підключення. Wi-Fi-маршрутизатор, термінал для прийому сигналу, кабелі та кріплення. Ці елементи необхідно з’єднати по схемі. А після цього — встановити спеціальний додаток Starlink н через Google Play або App Store на телефон.
 • Налаштуйте мережу в додатку. Для цього необхідно вийти на вулицю, просканувати небо та “упіймати” сигнал супутника. Далі перейдіть в налаштування Wi-Fi та під’єднатися до мережі Starlink12345. Після цього орієнтуйтеся на підказки в додатку, щоб завершити налаштування.

Як підключити супутниковий інтернет Starlink? Для приєднання до системи Starlink необхідно залишити заявку на підключення на сайті. Заявки розглядають послідовно, після оплати коробку з обладнанням надсилають поштою.

Як підключити супутниковий інтернет в Україні?

Супутниковий інтернет для приватних користувачів поки що не надто популярний в Україні. А вартість значно перевищує тарифи звичайного оптоволоконного інтернету, 3G/4G інтернету. Устаткування для підключення — теж доволі дороге. Вам знадобиться супутникова тарілка, яка забезпечує двосторонню передачу сигналу, спеціальний супутниковий модем. Вартість такого комплекту складає від 1000 гривень 1000 доларів, це залежить від характеристик обладнання.

Вибір провайдерів, які забезпечують підключення супутникового інтернету, залишається невеликим:

 • Датагрупп — компанія, яка пропонує швидкість інтернету до 20 Мбіт/сек. Вартість обладнання — 2000 грн. Зона покриття, яку декларує провайдер — вся Україна.
 • SkySat + — швидкість інтернету до 1 Мбіт/сек, зона покриття — вся Україна, вартість обладнання — до 3500 грн.

Щомісячна абонентська плата, в залежності від провайдера, варіюється від 270 до 680 грн/місяць, та більше. Радикального зниження цін на супутниковий інтернет найближчим часом не очікується, тому більшість українських користувачів продовжують обирати більш бюджетні варіанти послуг.

Супутниковий інтернет: підіб’ємо підсумки

Технологія супутникового інтернету стрімко розвивається та є дуже перспективною. Адже саме вона допомагає забезпечити стабільним з’єднанням віддалені куточки планети та гарантувати доступ до всесвітньої мережі. Вже зараз десятки тисяч користувачів по всьому світу використовують супутниковий інтернет вдома, офісах та громадських закладах. Широке застосування супутникового інтернету в Україні можливе, хоча на даний час тарифи залишаються непропорційно високими.

Бажаєте проконсультуватися щодо підключення до інтернету? Спеціалісти компанії LinkCom із задоволенням дадуть відповідь на всі ваші питання. Телефонуйте або залишайте повідомлення в формі для зворотного зв’язку.

Увага! Важлива інформація Увага! Важлива інформація Що робити, коли інтернет дуже повільний: ці поради вам точно допоможуть Що робити, коли інтернет дуже повільний: ці поради вам точно допоможуть Чому зависає інтернет: 4 найпоширеніші причини нестабільного з’єднання Чому зависає інтернет: 4 найпоширеніші причини нестабільного з’єднання
Месенджери