Особистий кабінет

Технологія GPON: що це та як підключити

Автор: Олександра Левицька
Час читання: 3 хв
06/02/2023
Технологія GPON: що це та як підключити

Стабільна мережа, яка працює навіть без світла — технологія підключення інтернету GPON гарантує якісне з’єднання незалежно від зовнішніх факторів. Її головна відмінність від інших технологій – це висока швидкість передачі даних. Пропускна здатність GPON складає до 1 Гбіт/с, що є чудовим показником для домашніх та бізнес-користувачів. Про те, як працює мережа GPON, детальніше розкажуть фахівці LinkCom.

Як працює підключення GPON?

GPON, або ж Gigabit Passive Optical Network — це гігабітна пасивна оптична мережа, один з різновидів оптоволоконних мереж. Пасивна означає, що для підключення інтернету не використовується додаткове обладнання, яке потребує живлення. Кабель прокладається безпосередньо від центрального комутатора до помешкання/офісу абонента.

Окрім цього, технологія GPON дозволяє підключити інтернет, цифрове телебачення та IP-телефонію через 1 кабель.

Підключення через GPON інтернет-провайдери використовують для переведення клієнтів із застарілих мідних телефонних ліній на швидкісні та надійніші волоконно-оптичні лінії зв’язку. Швидкість передачі даних збільшується, на неї не впливає кількість підключених пристроїв, зовнішні фактори (до прикладу, дія статичної електрики).

Спрощено, технологія підключення та використання оптоволоконного інтернету виглядає так:

  • Від загального кабелю до квартири простягають персональний оптичний кабель.
  • Цей кабель приєднують до модему типу ONT (Optical Network Terminal), у квартирі/офісі.
  • Через модем відбувається підключення всіх послуг – інтернету, телебачення та телефону.
  • Модем має вбудований Wi-Fi — завдяки цьому, ви можете підключати будь-які пристрої за допомогою бездротового зв’язку.

Оптоволоконний кабель є діелектричним, стійким до радіоперешкод та інших факторів. Втрутитися в роботу такої мережі практично неможливо, тому ви можете бути впевнені, що ваші дані не потраплять в руки третіх осіб.

Наскільки швидко може працювати GPON? 

Ми вже згадали, що загальна пропускна здатність оптоволоконного інтернету за технологією GPON — 1 Гбіт/с. Але це не означає, що підключивши такий інтернет ви автоматично отримуєте таку швидкість роботи мережі. Тут багато залежить від потужності роутера. Тому заздалегідь подбайте про якісне, потужне обладнання.

GPON - фото 2

Переваги технології GPON

А тепер – розглянемо переваги оптоволоконного підключення GPON більш детально.

Зручність

У квартиру проводиться лише один провід. Він не звисає зі стелі та не тягнеться через усю квартиру. Тобто жодної шкоди для вашого інтер’єру.

Швидкість

Технологія GPON забезпечує стабільну швидкість інтернету до 1 Гбіт/с, навіть у мережі, до якої одночасною підключено декілька девайсів. Саме тому, оптоволоконне підключення є найбільш вдалим рішенням для домашніх користувачів та бізнесу.

Надійність

Мережа захищена від перешкод. На неї не впливають::

  • Wi-Fi-роутери сусідів;
  • радіотелефони;
  • статична електрика…

… та навіть відключення світла. Ще важливо, що Gigabit PON відноситься до пасивних оптичних мереж. Отже, на ділянці від АТС до абонента немає активного обладнання, яке може зламатися.

Економія

Вигідні тарифи забезпечують оптимізацію бюджету. Вартість підключення та використання фіксується в офіційному договорі.

Безпека

Ваші дані захищені дуже надійно: сигнал, що передається оптичним кабелем, складно перехопити. Ви можете не хвилюватися про те, що ваша інформація потрапить в руки сторонніх осіб.

Чи варто переходити на GPON?

І наостанок — чи варто обирати оптоволоконне підключення. Однозначно, так. Зараз ця технологія є оптимальною: забезпечує швидкість, стабільність та якість роботи інтернету, дає можливість передавати великі обсяги даних. А ще — працює навіть без світла. Вам потрібно лише подбати про джерело безперебійного живлення для роутера. Тож якщо ви шукаєте більш швидкісну та захищену альтернативу вашому домашньому/офісному інтернету — саме оптоволокно може стати нею.

З питань підключення оптоволоконного інтернету за технологією GPON звертайтеся до фахівців компанії LinkCom. Ми із задоволенням проконсультуємо вас з усіх питань та допоможемо обрати вигідний тариф.

Увага! Важлива інформація Увага! Важлива інформація Що робити, коли інтернет дуже повільний: ці поради вам точно допоможуть Що робити, коли інтернет дуже повільний: ці поради вам точно допоможуть Чому зависає інтернет: 4 найпоширеніші причини нестабільного з’єднання Чому зависає інтернет: 4 найпоширеніші причини нестабільного з’єднання
Месенджери