Особистий кабінет

Що таке Wi-Fi та як його підключити?

Автор: Олександра Левицька
Час читання: 3 хв
09/09/2022
Що таке Wi-Fi та як його підключити?

Підключати до мережі одразу декілька гаджетів, насолоджуватися швидким інтернетом, забезпечувати з’єднанням навіть ті приміщення, де не можна прокласти кабель — усе це стає можливим з Wi-Fi. Як працює бездротовий інтернет, які його переваги та як підключити вай-фай — поговоримо в нашій статті.

Що таке бездротовий інтернет?

Термін Wi-Fi не має конкретної розшифровки, і по факту є торговою маркою компанії “Wireless Ethernet Compatibility Alliance”. Походження назви бездротового інтернету пов’язують з каламбуром від словосполучення “High Fidelity”. В перекладі з англійської мови воно означає “висока точність передачі”.
За особливостями роботи, Wi-Fi — це технологія бездротової мережі, на якій функціонують пристрої стандарту IEEE 802.11. Вай-фай дає можливість користуватися інтернетом, не під’єднуючи мережевий кабель безпосередньо до вашого гаджету.

Як працює WI-FI?

Через радіохвилі. Безпровідне з’єднання використовує радіочастоти, щоб передавати дані від роутера до пристрою. Це означає, що будь-яка інформація, яка передається через вай-фай (текст, відео, аудіо) перетворюється у хвилі, а потім, потрапляючи на гаджет — назад.

Частоти, які передає WI-FI, вимірюються в гігагерцах. 1 герц = 1 секунда, а один гігагерц — 1 млрд хвиль за секунду. Частоти які використовують сучасні роутери, досягають до 5 ГГц/с. Саме тому, за допомогою WI-FI забезпечується велика швидкість передачі даних.

Переваги бездротового з’єднання:

 • Можливість організації мережі без прокладання кабелю. Це вагома перевага для будівель, де провести кабель неможливо з технічних причин.
 • Швидке та якісне з’єднання на будь-якому девайсі — ПК, ноутбуці, телефоні, телевізорі.
 • Мобільність і зручність — з Wi-Fi ви більше не прив’язані до одного місця, і може користуватися з’єднанням там, де вам комфортно.
 • Використання з багатьох девайсів. За допомогою Wi-Fi до однієї точки доступу можуть приєднуватися декілька гаджетів одночасно.

В офісі, вдома чи закладі, бездротовий інтернет — важлива складова комфорту для сучасної людини.

Як підключити вай-фай?

Для того, щоб підключити Wi-Fi у власній квартирі чи офісі, вам необхідно:

Обрати тариф та придбати мережеве обладнання (роутер). Оптимальний тариф, а також характеристики роутера залежать від цілей використання інтернету, кількості користувачів, які будуть одночасно підключатися до мережі, вимог до швидкості з’єднання.
Підписати договір. Після вибору тарифу зв’яжіться зі спеціалістами для укладання офіційного договору, в якому будуть вказані ціни, тарифи, умови надання послуг.
Дочекайтеся виїзду майстра. В узгоджену дату спеціаліст компанії LinkCom виконає підключення інтернету, налаштує роутер, перевірить його роботу.

Насолоджуйтесь швидким бездротовим інтернетом вдома та в офісі!

FAQ

Як поставити пароль на вай фай?

Пароль встановлюється безпосередньо під час підключення інтернету у вас вдома. Обрати його ви можете самостійно.

Як поміняти пароль на Wi-Fi?

Змінити пароль від вай-фаю можна, зайшовши в WEB-інтерфейс маршрутизатора. Ось інструкція на прикладі роутера TP-Link:

 • Відкрийте браузер на підключеному до мережі девайсі. В адресний рядок введіть IP-адресу роутера. Вона вказана ззаду пристрою та має наступний вигляд: 192.168.1.1.
 • Виконайте авторизацію, ввівши логін та пароль.
 • В меню зліва оберіть “Бездротова мережа” (Wireless).
 • Натисніть на “Безпека мережі” та у відповідному полі введіть новий пароль.
 • Збережіть нові налаштування.

Ось і все: вам вдалося змінити пароль до Wi-Fi.

Як поміняти пароль на вай-фай через телефон?

Для того, щоб змінити Wi-Fi пароль на телефоні з ОС Android:

 • Зайдіть в налаштування Wi-Fi та увімкніть адаптер.
 • Натисніть “Активація бездротового модуля”.
 • Після того, як пристрій знайде потрібне підключення, натисніть на нього та утримуйте, доки не з’явиться додаткове меню.
 • Оберіть “Змінити конфігурацію”.
 • У відповідному вікні введіть новий пароль, який раніше вказали у параметрах маршрутизатора.
 • Натисніть “Зберегти”.

Ось і все. Телефон запам’ятає нову конфігурацію та буде під’єднуватися до wi-fi автоматично.

Увага! Важлива інформація Увага! Важлива інформація Що робити, коли інтернет дуже повільний: ці поради вам точно допоможуть Що робити, коли інтернет дуже повільний: ці поради вам точно допоможуть Чому зависає інтернет: 4 найпоширеніші причини нестабільного з’єднання Чому зависає інтернет: 4 найпоширеніші причини нестабільного з’єднання
Месенджери