Особистий кабінет

Як збільшити швидкість інтернету: 6 лайфхаків

22/12/2023
Як збільшити швидкість інтернету: 6 лайфхаків

Швидкість інтернету вдома розчаровує? Домашній Wi-Fi може гальмувати у найнеочікуваніші моменти та з незрозумілих причин. Ми знаємо: це дуже дратує. Тому сьогодні розглянемо, чому зменшується швидкість інтернету на телефоні та комп’ютері, й дізнаємося, як прискорити роботу мережі.

Чому гальмує інтернет на телефоні та комп’ютері

У першу чергу, переконайтеся, що швидкість дійсно низька. Перевірити її можна за допомогою Speedtest. Після цього співставте, чи відповідає показник заявленому у вашому інтернет-тарифі. Причиною зниження швидкості можуть бути:

Неякісні послуги провайдера

Часто інтернет працює повільно через проблеми з боку інтернет-провайдера. Або тариф, який не передбачає високої швидкості з’єднання. Переконайтеся, що оператор забезпечує достатню швидкість підключення, а обраний пакет послуг відповідає вашим потребам. Якщо ж ні — варто підключити інший тариф або

Перевантаженість мережі

 • На телефоні. Якщо багато додатків одночасно використовують мережу (наприклад, фонові оновлення, музичні та відеострімінгові сервіси), це може сповільнити інтернет.
 • На комп’ютері. Багатозадачність — одночасне завантаження файлів, перегляд відео, або онлайн-ігри — впливає на швидкість.

Окрім того, домашній інтернет може гальмувати, якщо до нього підключено одночасно багато гаджетів.

Слабкий Wi-Fi сигнал

Якщо ви перебуваєте далеко від Wi-Fi-роутера, або між вами та ним є перешкоди (стіни, металеві предмети), це може вплинути на сигнал. Також слабкий сигнал буде у випадку, якщо ваш роутер — недостатньо потужний, і не може покрити всю площу приміщенню.

Застаріле ПЗ

Якщо ви давно не оновлювали програмне забезпечення на роутері, телефоні або комп’ютері, це може сповільнити інтернет. Оновіть ПЗ, а також браузери на ваших гаджетах.

Додаткові причини повільного інтернету

 • Недостатнє покриття за вашою адресою.
 • Тимчасові технічні роботи з боку провайдера.
 • Одночасне підключення багатьох пристроїв.
 • Неправильне налаштування роутера.
 • Проблеми з браузером.
 • Віруси та шкідливе ПЗ.

Як покращити швидкість повільного інтернету: всі способи

Якщо ви впевнені, що проблем з боку оператора послуг немає і міняти постачальника інтернет-послуг не потрібно, спробуйте один з лайфхаків:

№1 — Змініть місце роутера

Переконайтеся, що маршрутизатору ніщо не заважає роздавати сигнал. Найкраще міcце для роутера — в центрі приміщення, подалі від металевих предметів, дзеркал, товстих стін, мікрохвильових печей та холодильників. Ці предмети можуть блокувати або відбивати Wi-Fi сигнал. Як наслідок — падіння швидкості інтернету.

Не ховайте маршрутизатор в шафі або шухляді. Відкрите місце без перешкод допомагає сигналу розповсюджуватися ефективніше. У великих будинках або будинках з кількома поверхами можуть знадобитися додаткові Wi-Fi підсилювачі або меш-системи для забезпечення належного покриття.

Спробуйте змінити положення антен на роутері. Якщо ви мешкаєте у квартирі, спробуйте розмістити їх вертикально.

№2 — Перевірте налаштування мережі

Щоб це зробити, зайдіть на комп’ютері у меню Пуск — Мережеве оточення — Підключення через локальну мережу. Натисніть правою кнопкою миші та оберіть Властивості — Налаштувати — Додатково. В Link Speed замініть значення на 100 Мбіт/сек full-duplex.

№3 — Оновіть прошивку

З новою прошивкою ваш роутер може почати значно краще приймати сигнал Wi-Fi. Тому оновлення прошивки – це один з ключових кроків для підвищення ефективності та безпеки вашої домашньої мережі. Нові версії прошивки часто містять виправлення помилок, покращення безпеки та нові функції, які можуть поліпшити загальну продуктивність мережі. Оновити прошивку вручну до найновішої версії можна в меню керування роутером на комп’ютері.

Як це зробити:

 • Скачайте найновішу прошивку. Оновлення доступні на сайті виробника маршрутизатора.
 • Підключіться до вашого роутера. Використовуйте Ethernet-кабель для безпечного з’єднання.
 • Відкрийте браузер.
 • Введіть IP-адресу роутера в адресному рядку браузера на ПК. Зазвичай це 192.168.1.1 або 192.168.0.1.
 • Введіть ім’я користувача та пароль. Якщо ви не змінювали їх, спробуйте стандартні, які наведені в документації роутера.
 • Знайдіть розділ оновлення прошивки. Зазвичай, це вкладна “System Tools”, “Advanced”.
 • Завантажте файл прошивки, який ви зберегли.
 • Почекайте, поки прошивка оновиться. Не вимикайте роутер під час оновлення.
 • Перезавантажте роутер. Це забезпечить коректне встановлення оновлень.

Після цього перевірте налаштування мережі та користуйтеся інтернетом, як зазвичай.

Також не зайвим буде оновити Windows: застаріле програмне забезпечення на ПК може за замовчуванням сповільнювати роботу мережі.

Порада: якщо модель вашого маршрутизатора — застаріла або слабка, є сенс замінити пристрій на новий, більш потужний. Часто саме заміна маршрутизатора дозволяє суттєво прискорити інтернет, швидкість передачі даних та позбутися проблем в роботі мережі.

№4 — Змініть канал або діапазон

Сигнал Wi-Fi ділиться на канали. Роутер використовує певний канал для зв’язку з пристроями по всьому будинку. Якщо ви живете в багатоквартирному домі, то, скоріш за все, більшість ваших сусідів використовують один і той же канал. Перейшовши на інший, ви зможете підвищити швидкість і мережа працюватиме краще. Змінити канал можна в меню адміністратора пристрою, ввівши в адресному рядку браузера 192.168.1.1 або 192.168.0.1.. Обирайте канали 1, 6 і 11, оскільки вони найкраще працюють за умови підключення кількох пристроїв.

№5 — Використовуйте кабель

Якщо ви використовуєте пристроїв, і при цьому ви хочете збільшити швидкість роботи інтернету на кожному, під’єднайте статичні гаджети (наприклад, телевізор, комп або приставку) через кабель Ethernet. Це знизить навантаження на роутер та прискорить швидкість передачі інформації. Ethernet-підключення забезпечує більш стабільне з’єднання, ніж Wi-Fi, оскільки воно менш схильне до перешкод від інших бездротових пристроїв. А також зазвичай пропонує вищі швидкості передачі даних, що є ідеальним для завантаження великих файлів, стрімінгу відео високої якості, або ігор в інтернеті.

№6 — Не використовуйте VPN без потреби

VPN захищає вашу конфіденційність в інтернеті, але він також може уповільнити швидкість з’єднання, оскільки дані проходять через додатковий сервер. Якщо вам не потрібна анонімність або захист від VPN, спробуйте вимкнути його, щоб перевірити, чи покращиться швидкість з завантаження сайту.

Додаткові поради

 • Перевірте можливості вашого провайдера. Іноді за невелику додаткову плату можна перейти на тарифний план із вищою швидкістю інтернету.
 • Порівняйте пропозиції різних провайдерів. Якщо ваш поточний оператор не пропонує вигідних умов, можливо, інші компанії мають кращі пропозиції.
 • Очистіть кеш і cookies в браузері, це прискорить завантаження веб-сторінок.
 • Використовуйте блокувальники реклами. Реклама на веб-сторінках може уповільнювати їх завантаження, тому встановлення блокувальника реклами може допомогти.
 • Регулярне сканування на віруси. Віруси та шкідливе ПЗ можуть використовувати ваш інтернет-трафік, уповільнюючи з’єднання. Регулярне сканування та оновлення антивірусного програмного забезпечення допоможе вам уникнути цих проблем.

Як збільшити швидкість мобільного інтернету

Мрієте про швидкий мобільний інтернет на телефоні? Якщо у випадку з підключенням смартфона до мережі Wi-Fi актуальні всі поради вище, то якщо йдеться суто про мобільний інтернет, спробуйте наступне:

 • Вимкніть зайве. Наприклад, непотрібні додатки, які працюють у фоновому режимі, споживають інтернет-трафік та перевантажують смартфон.
 • Перевірте налаштування мережі. Впевніться, що ваш телефон налаштований на використання найшвидших доступних мереж (4G або 5G). Якщо ні — виберіть їх.
 • Оновлення системи. Переконайтеся, що на вашому смартфоні встановлено останні оновлення операційної системи.
 • Оновлення налаштувань оператора на пристрої. Іноді оператори випускають оновлення, які можуть покращити з’єднання і швидкість інтернету.

Тепер ви знаєте, як збільшити швидкість інтернету на телефоні та ноутбуці. А якщо маєте додаткові питання — телефонуйте, фахівці LinkCom допоможуть та проконсультують. Щоб зв’язатися з нами, залишайте свої контакти у формі або телефонуйте нам.

Павербанк чи ДБЖ: що обрати, щоб був інтернет без світла? Павербанк чи ДБЖ: що обрати, щоб був інтернет без світла? Як перевірити пропускну здатність на ноутбуці: дізнайтеся свою максимальну швидкість Як перевірити пропускну здатність на ноутбуці: дізнайтеся свою максимальну швидкість Потужні роутери Ruijie: переваги маршрутизаторів та як керувати ними дистанційно Потужні роутери Ruijie: переваги маршрутизаторів та як керувати ними дистанційно
Месенджери