Особистий кабінет

Оптичний інтернет: все про новітній тип підключення, яким користуються тисячі людей у Львові

Автор: Марта Кушка
Час читання: 5 хв
01/11/2022
Оптичний інтернет: все про новітній тип підключення, яким користуються тисячі людей у Львові

Існує дві основні технології підключення інтернету: оптоволоконна та мідна. Вони відрізняються своєю структурою, функціональністю, надійністю та навіть швидкістю. Які переваги оптоволоконного підключення та чому в сучасному світі його обирають частіше – читайте в нашій статті.

Що таке оптичний інтернет

Оптоволоконний (оптичний) інтернет – це широкосмугове з’єднання, яке працює зі швидкістю понад 1000 Мбіт/с. Технологія використовує волоконно-оптичний кабель. Він може передавати дані з такою швидкістю, як 70% швидкості світла.

Оптичний інтернет – це складна технологія, яка дозволяє передавати інформацію у вигляді світла, а не електрики. Оптичні волокна крихітні – приблизно 125 мікрон товщини або трохи більші за людську волосину. Для надійності їх покривають поліетиленовою і пластиковою оболонкою, сталевим дротом або металевою бронею.

Які його переваги

  • Швидкісний

Швидкість інтернету оптичного становить 1000 Мбіт/с. Це в 10-20 разів більше, ніж інтернет з традиційним мідним підключенням швидкістю 50-100 Мбіт/с.

  • Надійний

Оптичне з’єднання не потребує напруги, тому не так схильне до збоїв, як традиційне. Інтернет може працювати навіть тоді, коли немає світла.

  • Захищений

Дані користувачів передаються з однієї точки в іншу без посередництва. Втрутитися в кабель з оптоволокна практично неможливо, відповідно дані не передаються третім особам.

  • Стійкий до зовнішніх факторів

Кабель, який проводять до квартири чи будинку повністю діелектричний, тобто він не пропускає електричний струм. Це означає, що абонентське обладнання захищене від гроз та статичної напруги.

Як оптичний інтернет працює без світла

Існує три основні типи оптичного підключення. Один із них використовують для проведення інтернету безпосередньо до дому користувача.

FTTH (FTTH – Fiber to the Home або оптика в оселю) – це оптичне підключення, коли кабель проводять до абонента і в нього встановлюють оптичний модем.

Саме за цією технологією компанія LinkCom підключає абонентів. А точніше за її підвидом GPON (Gigabit  Passive Optical Network – гігабітна пасивна оптична мережа). Технологія пасивна тому, що не підключається за допомогою вузлового обладнання, що потребує живлення.

Для того, щоб користуватися інтернетом без світла, варто лише придбати пристрій із функцією безперебійника (UPS). А тоді підключити його до свого обладнання: роутера та ONU. (Як користуватися інтернетом без світла, якщо у вас вже оптичне з’єднання?)

Існують різні типи UPS. Їх поділяють за принципом роботи та будовою. Від цього залежить, як працює безперебійник, його ціна, ресурс, можливість використання з тим чи іншим приладом.

Чому варто підключити оптичний інтернет саме від LinkCom

Компанія LinkCom прокладає оптоволоконний кабель від центрального комутатора безпосередньо до оселі. Зі свого боку ми забезпечуємо безперебійну роботу цього комутатора. Тому інтернет працюватиме навіть за відсутності світла.

Більшість провайдерів прокладає оптоволокно лише до сходової зони чи горища (FTTB – fiber to the bild або оптоволокно в будівлю). А вже від цих проміжних джерел проводить до оселі мідний кабель. Цей інтернет лише називають оптичним. Без світла він не працює.

Отже, головна перевага оптичного інтернету в тому, що він дуже швидкий – понад 1000 Мбіт/с. Оптичний інтернет працює безперебійно, навіть коли нема світла.

Багато користувачів LinkCom вже давно користуються оптичним інтернетом. Абоненти щодня залишають позитивні відгуки про цей новітній тип підключення.

Важлива інформація щодо змін у тарифах LinkCom! Важлива інформація щодо змін у тарифах LinkCom! Зустрічай нову швидкість інтернету у Львові – цілих 2,5 Гбіт/с! Зустрічай нову швидкість інтернету у Львові – цілих 2,5 Гбіт/с! Тариф зі швидкістю до 1000 Мбіт/с, а файли завантажуються повільніше: що не так? Тариф зі швидкістю до 1000 Мбіт/с, а файли завантажуються повільніше: що не так?
Месенджери