Особистий кабінет

Гроза та оптичний інтернет: чи може негода вплинути на оптоволокно

Автор: Марта Левицька
Час читання: 4 хв
02/06/2023
Гроза та оптичний інтернет: чи може негода вплинути на оптоволокно

Головна перевага оптоволоконного інтернету – висока та стабільна швидкість. Але поруч із тим, оптика має безліч інших особливостей, серед яких – діелектричність.

Що це означає? Скляні волокна, з яких зроблена оптика, не проводять електричний струм. Адже для передачі даних використовують світлові промені, а не електричні сигнали. Гроза, блискавка, екстремальні температури або сильний вітер можуть вплинути на традиційні мідні кабелі, які покладаються на електричні сигнали. 

Наприклад, якщо блискавка вдарить близько біля будинку, це може спричинити перенапругу в електричній мережі та на мідному кабелі. Якщо ця перенапруга буде надто великою, то вона може пошкодити мідний кабель та абонентське обладнання. Це призведе до втрати зв’язку. 

Проте на волоконну оптику негода не впливає. Тобто абонентське обладнання користувачів захищене, і вони самі – теж у безпеці.

До того ж оптоволоконний кабель не випромінює електромагнітні хвилі, які можуть негативно вплинути на здоровʼя. А що може бути важливішим за наше самопочуття та фізичний стан?

Окрім того, оптичний інтернет:

  • Швидкісний

Швидкість оптичного інтернету становить 1000 Мбіт/с. Це в 10-20 разів більше, ніж інтернет з традиційним мідним підключенням швидкістю 50-100 Мбіт/с.

  • Працює без світла

Оптичне з’єднання може працювати навіть тоді, коли немає світла. Для цього варто лише придбати безперебійник та перехідники й підключити їх до свого абонентського обладнання.

  • Надійний

Оптоволоконний кабель слугує довше, ніж мідний кабель. Тобто це надійний варіант на роки.

  • Захищений

Дані користувачів передаються з однієї точки в іншу без посередництва. Втрутитися в кабель з оптоволокна практично неможливо, а отже дані не передаються третім особам.

  • Економний

Оптоволокно потребує менше електричної енергії для передачі даних, ніж традиційне мідне підключення.

  • Передає сигнал на велику відстань

Оптоволоконний кабель здатний передавати сигнал на більшу відстань у порівнянні з мідним кабелем. Це значна перевага для абонентів, які живуть у великих будинках або в домівках з великою територією.

Отже, оптичний інтернет має велику перевагу над традиційним мідним підключенням. Він – безпечний, адже кабель, який проводять до вашого будинку чи квартири, повністю діелектричний. На нього не впливає гроза, блискавка, високі температури тощо. Безпека – понад усе, пам’ятайте про це!

Увага! Важлива інформація Увага! Важлива інформація Що робити, коли інтернет дуже повільний: ці поради вам точно допоможуть Що робити, коли інтернет дуже повільний: ці поради вам точно допоможуть Чому зависає інтернет: 4 найпоширеніші причини нестабільного з’єднання Чому зависає інтернет: 4 найпоширеніші причини нестабільного з’єднання
Месенджери