Особистий кабінет

Що робити, коли інтернет дуже повільний: ці поради вам точно допоможуть

13/05/2024
Що робити, коли інтернет дуже повільний: ці поради вам точно допоможуть

Що робити, коли інтернет дуже повільний: ці поради вам точно допоможуть

Інтернет має полегшувати наше життя, а не ускладнювати його. Якщо ваше з’єднання дуже повільне, то треба це негайно виправляти. LinkCom з’ясував причини сповільненого інтернету та способи їхнього вирішення – ділимося з вами.

  • Роутер за дзеркалом чи десь у кутку?

Жодне з цих місць не є правильним для розташування роутера. Чим більше перешкод на шляху до сигналу, тим повільніше працює інтернет. Якщо ваш маршрутизатор стоїть за шафою-купе із дзеркалом чи десь у кутку в оточенні різних предметів, його треба перемістити.
Найкраще місце для роутера – у центрі помешкання. Водночас його антени мають бути направлені вертикально вгору для правильного поширення сигналу.

  • Можливо, у вас застаріла модель маршрутизатора

Старі роутери погано роздають сигнал Wi-Fi, особливо у великій квартирі чи будинку. А якщо до мережі під’єднані кілька пристроїв, то це для них взагалі випробування. 

Дізнайтеся, яка пропускна здатність вашого роутера. Якщо менша, ніж 1000 Мбіт/с, то її не достатньо. Також подивіться, який стандарт Wi-Fi підтримує ваш роутер, бо від цього залежить швидкість передавання даних. Якщо це Wi-Fi 4, то маршрутизатор застарілий. Оптимальним варіантом наразі є роутер зі стандартом Wi-Fi 5, а найкращим – з Wi-Fi 6. 

  • Ethernet чи GPON?

Ethernet – це традиційна технологія підключення за допомогою мідного кабелю, яка має обмежену пропускну здатність і залежить від електрики. А GPON – це сучасна оптоволоконна технологія, що гарантує стабільне з’єднання зі швидкістю 1000 Мбіт/с (підтримує до 2.4 Гбіт/с на завантаження і 1.2 Гбіт/с на вивантаження). Оптичний кабель стійкий до перепадів напруги та дає можливість користуватися інтернетом навіть без світла.

Перевірте свій тип підключення. Якщо біля вашого роутера немає термінала ONU (невеликий пристрій у формі коробки), то у вас технологія підключення Ethernet. Радимо замінити її на GPON.

  • Спробуйте змінити канал Wi-Fi

Wi-Fi мереж у житловому будинку є дуже багато, і всі вони впливають одна на одну. Через це сповільнюється швидкість з’єднання. Є ймовірність, що ваш канал просто завантажений, і настав час знайти альтернативний. 

Це можна зробити за допомогою налаштувань роутера та програми Wi-Fi Analyze. Детальніше читайте тут.

  • Оновлення драйверів

Мережевий адаптер, що встановлений, наприклад, у 2019 році, може не підтримувати функції нових роутерів. Це означає, що він сповільнюватиме роботу і самого ПК, і Wi-Fi.

Переконайтеся, що драйвери на вашому комп’ютері або пристрої оновлені до останньої версії. Якщо ж ні, то обов’язково подбайте про це.

Якщо у вас залишилися питання, телефонуйте на нашу лінію підтримки. Фахівці LinkCom працюють цілодобово, тож можуть у будь-який час проконсультувати та допомогти з’ясувати причину повільного інтернету.

А ще у нас великий вибір сучасних і бюджетних роутерів, які підтримують максимальну швидкість з’єднання. Для жителів Львова пропонуємо стабільний оптичний інтернет – залишайте заявку на підключення на нашому сайті.

Увага! Важлива інформація Увага! Важлива інформація Чому зависає інтернет: 4 найпоширеніші причини нестабільного з’єднання Чому зависає інтернет: 4 найпоширеніші причини нестабільного з’єднання Як легко покращити сигнал Wi-Fi у вашій квартирі: професійні поради Як легко покращити сигнал Wi-Fi у вашій квартирі: професійні поради
Месенджери