Особистий кабінет

Як вибрати, який інтернет-роутер купити: ціни, моделі, поради

Автор: Олександра Левицька
Час читання: 3 хв
06/02/2023
Як вибрати, який інтернет-роутер купити: ціни, моделі, поради

Вибір маршрутизаторів — величезний. Ці пристрої відрізняють за технічними характеристиками, видами та ціною. Сьогодні ми розкажемо, як обрати хороший Wi-Fi роутер для квартири, приватного будинку та офісу. Підготували для вас корисні поради.

Як вибирати роутер – види та характеристики обладнання

Для початку — поговоримо про те, якими бувають роутери. По-перше, маршрутизатори класифікуються за способом підключення до інтернету, для якого вони використовуються (через телефонну лінію, оптоволокно, Ethernet-кабель).

Головна відмінність між вказаними маршрутизаторами — у типі кабелів та роз’ємів. DSL-роутери, які використовуються для підключення інтернету через телефонну лінію, адаптовані під телефонний кабель (мають роз’єм RJ11) Ethernet FTTВ – RJ45. Пристрої для підключення оптоволоконного кабеля призначені для з’єднання з оптичним пігтейлом.

Також є універсальні маршрутизатори. Вони мають декілька WAN-портів під різні роз’єми: DSL-підключення та Ethernet, або Ethernet та USB.

Технічні характеристики роутерів

Головними технічними характеристиками маршрутизаторів є:

  • Пропускна здатність — максимальна швидкість передачі, яку може забезпечити пристрій за ідеальних умов. Якщо за тарифом ви оплачуєте 100 Мбіт/с, але максимум роутера 50 Мбіт/с, реальна швидкість інтернету буде меншою за 50 Мбіт/с. Також не рекомендується вибирати маршрутизатор із пропускною здатністю, яка рівна швидкості інтернету за тарифом. Адже у підсумку дані передаватимуться повільніше.
  • Радіус покриття сигналу Wi-Fi — важлива характеристика, якщо ви плануєте використовувати бездротове з’єднання на великій території. Радіус напряму залежить від кількості антен на пристрої. Чим більше антен — тим більше радіус дії вай-фай. Потужність антен вказується у dbi. Для одно- чи двокімнатної квартири можна використовувати маршрутизатори з показником 4 dbi.
  • Кількість USB, LAN та WAN-портів — стандартний роутер має 4 LAN-порти, один WAN. Наявність USB та додаткових LAN-роз’ємів – спеціальні функції, під які потрібно шукати відповідні пристрої.
  • Підтримка необхідного стандарту вай-фай — від стандарту Wi-Fi залежить гранична швидкість передачі між маршрутизатором та підключеними пристроями. Більшість роутерів мають стандарт 802.11n, підтримують максимальну швидкість до 600 Мбіт/c та сумісні з девайсами, адаптованими під старіші стандарти.

Скільки коштують роутери

По різному. Моделі з мінімальною (стандартною) комплектацією можна купити за 600-1000 гривень. Основні виробники – Tenda, Netis, D-Link. Трохи дорожчі — маршрутизатори TP-LINK, ASUS, NetGear. Такі моделі, залежно від характеристик, коштують від 800 до 2,5 грн та більше.

У випадку з роутерами не діє правило: найдорожчий = найкращий. Якщо вам потрібен пристрій для звичайного інтернет-серфінгу, переплачувати немає сенсу. Особливої різниці між дорогою і бюджетною моделлю ви не побачите. Якщо ж потрібна більш висока пропускна здатність та підвищений радіус дії — звертайте увагу на більш якісне та дороге обладнання.

Який роутер вибрати для дому? Чек-лист з вибору маршрутизатора

Отже, вам необхідний якісний маршрутизатор для дому. Щоб не помилитися, звертайте увагу на:

Порти

Оптимальні для домашнього використання — роутери зі 100-мегабітними портами (FastEthernet). Роутери з гігабітними портами, за деякими винятками, не потрібні.

LAN-портів у стандартних моделях не більше чотирьох. Але цієї кількості цілком достатньо для домашнього використання.

Антени

маршрутизатор - фото 2

Краще купувати пристрої із зовнішніми антенами, адже внутрішні мають менший коефіцієнт посилення. А, значить, маршрутизатор має менше радіус дії.

Для прикладу: маршрутизатор з внутрішньою антеною можна вибрати для одно- або двокімнатної квартири. Але якщо ваше житло має більш суттєву площу, потрібен роутер із зовнішніми антенами. Необхідна потужність для антени – 5 dbi, причому краще, щоб таких антен було дві або три.

Стандарт Wi-Fi

Для забезпечення нормальної швидкості передачі даних варто вибирати маршрутизатори зі стандартом 802.11n. При цьому в характеристиках буде вказано Wireless. Він має бути не менше 300. Такий показник означає, що пристрій підтримує швидкість 300 Мбіт/с.

Частотний діапазон

Важлива характеристика роутера. Більшість маршрутизаторів працюють у діапазоні 2,4 ГГц. Таке обладнання має широкий радіус дії, але менш стійке до перешкод на лінії. Але є завантаженим. Діапазон 5 ГГц – він має більшу кількість вільних каналів. Пристрої, які працюють у цій частоті, забезпечують вищу швидкість передачі даних та менш схильні до перешкод.

Зверніть увагу: у частотному діапазоні 5 ГГц працюють не всі пристрої, а лише ті, що підтримують стандарт Wi-Fi 802.11n.

Моделі

Щоб спростити вам вибір, ми зібрали 5 бюджетних роутерів, які мають хороші характеристики та підходять для дому:

  1. Маршрутизатор TP-Link Archer C24 — за ціною від 749 грн. Має 4 антени, працює на частотах 2,4 ГГц та 5 ГГц. Швидкість передачі даних — до 433 Мбіт/c на частоті 5 ГГц та до 300 Мбіт/с на частоті 2,4 ГГц.
  2. Маршрутизатор Xiaomi Mi Router 4A (DVB4230GL) — за ціною від 799 грн. Окрім стандартних функцій, має систему охолодження, “Батьківський контроль”, синхронізується з телефоном. Підтримує швидкість до 1200 Мбіт/c та працює на двох частотах.
  3. Маршрутизатор ASUS RT-N12+ — вартістю від 649 грн. Працює на частоті 2,4 ГГц, підтримує швидкість передачі даних до 300 Мбіт/c.
  4. Tenda F3 — від 799 грн. Покриває сигналом до 200 кв. метрів площі. Тому добре підійде для 2-3 кімнатної квартири або будинку. Швидкість з’єднання — до 300 Мбіт/с.
  5. D-Link DIR-615S — від 885 гривень. Підходить для невеликих 1-2 кімнатних квартир. Для захисту призначені WPA/WPA2 та WEP на ваш вибір.

Як вибрати маршрутизатор для офісу?

Для офісу не підходять дешеві роутери з малою потужністю. Це аксіома. Тому що через велику кількість підключених пристроїв швидкість передачі даних на кожному комп’ютері буде невеликою, і робочі процеси апріорі страждатимуть. Тож важливо, щоб обрана вами модель роутера:

  • забезпечувала високу пропускну здатність та швидкість передачі даних;
  • гарантувала контроль доступу (можливість створення гостьової мережі);
  • мала зовнішні антени;
  • мала розширений спектр функцій — зокрема, можливість об’єднувати декілька роутерів в одну мережу.

Підбірка роутерів для бізнес-потреб

На українському ринку є багато маршрутизаторів, які підходять для забезпечення офісних потреб. Поговоримо про декілька моделей більш детально.

ASUS RT-AC66U — може працювати у частотних діапазонах 2,4 і 5 ГГц зі швидкістю 450 Мбіт/с та 1300 Мбіт/с відповідно, забезпечує швидкість передачі даних у бездротовій мережі до 1750 Мбіт/с. Додаткові переваги цього роутера:

  • двоядерний процесор, який забезпечує відтворення плавне відтворення HD-відео онлайн;
  • два порти USB 3.0 для підключення пристроїв;
  • програма ASUS Router для швидкої зміни налаштувань маршрутизатора.

Середня вартість маршрутизатора складає від 2300 грн.

Дводіапазонний роутер MikroTik hAP AC3 — має зовнішні антени з високим посиленням, тож забезпечить інтернетом найвіддаленіші куточки вашого офісу. Додаткові переваги:

  • 5 гігабітних мережевих портів;
  • потужний 4-х ядерний процесор IPQ-4019;
  • 256 MB оперативної пам’яті.

Вартість такого роутера — від 4000 грн.

Який роутер варто купити для приватного будинку

Велика зона покриття — один з найважливіших параметрів під час вибору роутера для приватного будинку. Тож радимо обирати маршрутизатори з трьома та більше зовнішніми антенами. А також моделі, які працюють на частоті 2,4 ГГц. Ось декілька варіантів:

  1. TP-Link Deco M4 Mesh 2-pack — маршрутизатор, який дозволяє створити єдину домашню мережу зі стабільним та швидкісним з’єднанням на площі до 370 квадратних метрів. Завдяки зручному додатку для мобільного телефона, керувати маршрутизатором можна віддалено.
  2. LinkSys Velop WHW0102 2Pack — один з найкращих роутерів для великих приміщень. Гарантує швидке з’єднання та стабільну роботу домашньої мережі. Може одночасно працювати з двома частотними діапазонами 2,4 ГГц і 5 ГГц, вміє сама оновлювати прошивки, підтримує функції батьківського контролю, гостьового доступу, Amazon Alexa і 802.11b, a, g, n і ac мережеві стандарти.

Залишилися питання щодо вибору маршрутизатора? Фахівці компанії LinkCom із задоволенням вас проконсультують. Щоб поспілкуватися з нашими менеджерами, телефонуйте нам або залишайте заявку на зворотний зв’язок.

Тариф зі швидкістю до 1000 Мбіт/с, а файли завантажуються повільніше: що не так? Тариф зі швидкістю до 1000 Мбіт/с, а файли завантажуються повільніше: що не так? Павербанк чи ДБЖ: що обрати, щоб був інтернет без світла? Павербанк чи ДБЖ: що обрати, щоб був інтернет без світла? Як перевірити пропускну здатність на ноутбуці: дізнайтеся свою максимальну швидкість Як перевірити пропускну здатність на ноутбуці: дізнайтеся свою максимальну швидкість
Месенджери