

Вибір маршрутизаторів — величезний. Ці пристрої розрізняють за видами, технічними характеристиками та вартістю. Від правильного вибору залежить стабільність з’єднання, швидкість передавання даних та загальна зручність користування мережею. У цій статті ми розглянемо основні критерії вибору Wi-Fi роутера та розповімо про чудові моделі для дому та офісу.
Як вибирати роутер: основні критерії за параметрами
Маршрутизатори класифікують за способом підключення до інтернету. Найпоширенішими є моделі, що використовують Ethernet-кабель – застарілу технологію підключення, що популярна досі, та оптоволокно – найсучаснішу технологію, що забезпечує високу швидкість і стабільність з’єднання. Під час вибору роутера слід звертати увагу на такі параметри:
1. Пропускна здатність — максимальна швидкість передавання даних, яку може забезпечити пристрій за ідеальних умов. Якщо за тарифом ви оплачуєте 1000 Мбіт/с, але максимум роутера – це 100 Мбіт/с, за реальних умов швидкість буде навіть меншою, ніж 100 Мбіт/с. Це пов’язано з багатьма факторами, зокрема із завантаженістю мережі. Найкращий маршрутизатор – це той, що має більшу пропускну здатність, аніж вказана в тарифі швидкість.
2. Радіус покриття сигналу Wi-Fi — важлива характеристика, якщо ви плануєте використовувати бездротове з’єднання на великій площі. У такому випадку вам потрібен роутер з кількома антенами потужністю не менш ніж 5 dbi (для одно- та двокімнатних квартир). Якщо до роутера будуть під’єднуватися кілька пристроїв, то варто розглядати моделі з підтримкою технології MU-MIMO, яка оптимізує розподіл трафіку між користувачами.
3. Робоча частота
Сучасні роутери підтримують два основні діапазони:
- 2,4 ГГц – забезпечує ширше покриття, але воно менш стійке до перешкод на лінії;
- 5 ГГц – має більше каналів, через що виникає менше перешкод, вища швидкість та стабільність підключення.
Рекомендація: обирайте дводіапазонний роутер, який підтримує і 2,4 ГГц, і 5 ГГц.
Зверніть увагу: у частотному діапазоні 5 ГГц працюють не всі пристрої. Стандарт Wi-Fi 4 (802.11n) може підтримувати як 2,4 ГГц, так і 5 ГГц, але не всі роутери на цьому стандарті обов’язково працюють у 5 ГГц. Важливо, що стандарт Wi-Fi 5 (802.11ac) працює виключно в діапазоні 5 ГГц для забезпечення високої швидкості передавання даних і зменшення перешкод. Однак більшість пристроїв з підтримкою Wi-Fi 5 є дводіапазонними — вони можуть працювати як на 5 ГГц (використовуючи 802.11ac), так і на 2.4 ГГц (використовуючи попередній стандарт 802.11n). Завдяки цьому забезпечується сумісність із старішими пристроями та більше покриття за рахунок діапазону 2.4 ГГц, при збереженні можливості використовувати високі швидкості на 5 ГГц.
4. Підтримуваний стандарт Wi-Fi
- Wi-Fi 4 (802.11n) – застарілий стандарт.
- Wi-Fi 5 (802.11ac) – оптимальний варіант для дому та малого бізнесу.
- Wi-Fi 6 (802.11ax) – найкращий вибір для великих мереж із великою кількістю пристроїв. В ідеальних умовах він досягає 9,6 Гбіт/c.
- Wi-Fi 6E – розширена версія Wi-Fi 6, яка працює в додатковому діапазоні 6 ГГц, що зменшує перешкоди на шляху до сигналу та покращує стабільність з’єднання.
5. Розташування антен
- Внутрішні антени – підходять для квартир-студій без стін або для приміщень із тонкими перегородками, які не містять матеріалів, що екранують сигнал.
- Зовнішні антени – підходять для будь-яких квартир, навіть із залізобетонними чи цегляними стінами.
6. Наявність LAN-портів
Якщо плануєте підключати комп’ютери, телевізори або ігрові консолі через кабель, зверніть увагу на кількість LAN-портів і їхню швидкість.
Краще обирати роутери з гігабітними портами (Gigabit Ethernet), адже мегабітні (Fast Ethernet) – вже застарілі, особливо у випадках, коли до Wi-Fi підключається більше ніж один пристрій.
LAN-портів у стандартних моделях не більше ніж чотири. Цієї кількості цілком достатньо для домашнього користування.
7. Додаткові функції
- Підтримка Mesh-систем – розширює Wi-Fi-покриття в будинках з кількома поверхами та для приміщень складного планування.
- IPTV – забезпечує якісний перегляд цифрового телебачення без затримок і втрати пакетів.
- Гостьова мережа – дає можливість поширення інтернету гостям без доступу до основної мережі.
- Beamforming – спрямовує сигнал задля кращого з’єднання.
Який роутер обрати для домашнього користування?
- Найперше ми радимо Ruijie RG-EW1200G Pro – потужний дводіапазонний роутер із підтримкою 1000 Мбіт/с (+MU-MIMO та Mesh). Це чудовий вибір для користування у квартирі чи будинку.
Характеристики
Діапазони частот: підтримує 2,4 ГГц та 5 ГГц.
Швидкість передавання даних:
- 2,4 ГГц – до 400 Мбіт/с;
- 5 ГГц – до 867 Мбіт/с.
Стандарти Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac Wave2
Технології: MU-MIMO для одночасного обслуговування декількох пристроїв
Антени: 6 зовнішніх ненаправлених антен з підсиленням 6 дБі
Порти:
- 1 WAN порт 10/100/1000 Мбіт/с;
- 3 LAN порти 10/100/1000 Мбіт/с.
Додаткові функції: підтримка Mesh Wi-Fi для безшовного роумінгу, батьківський контроль, режим “Здоров’я” для зниження випромінювання.
- Також чудовим вибором буде TP-LINK Archer C64 – роутер із гігабітними портами та підтримкою MU-MIMO.
Характеристики
Діапазони частот: підтримка 2,4 ГГц та 5 ГГц.
Швидкість передавання даних:
- 2,4 ГГц – до 400 Мбіт/с;
- 5 ГГц – до 867 Мбіт/с.
Стандарти Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac Wave2.
Технології: MU-MIMO для ефективного обслуговування кількох пристроїв одночасно.
Антени: 4 зовнішні високопродуктивні антени.
Порти: гігабітні Ethernet порти для швидкого дротового підключення.
Додаткові функції: підтримка режиму точки доступу для перетворення дротової мережі на бездротову, налаштування через веб-інтерфейс або додаток TP-Link Tether.
Який роутер купити для офісу?
Для офісу не підходять дешеві роутери з малою потужністю. Адже через велику кількість підключених пристроїв швидкість передавання даних на кожному ПК буде недостатньою. Щоб не гальмувати робочі процеси, слід обрати роутер, який:
- забезпечуватиме високу пропускну здатність та швидкість передавання даних;
- гарантуватиме контроль доступу (до прикладу, можливість створення гостьової мережі);
- матиме розширений спектр функцій (наприклад, можливість об’єднувати декілька роутерів в одну мережу).
Для бізнесу ми радимо обирати Ruijie RG-M18 (2PACK) – це не лише роутер, а й комплект Mesh-точок доступу для великої зони покриття.
Характеристики
Діапазони частот: підтримка 2,4 ГГц та 5 ГГц.
Швидкість передавання даних:
- 2,4 ГГц – до 574 Мбіт/с;
- 5 ГГц – до 1201 Мбіт/с.
Стандарти Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6)
Антени: вбудовані антени MIMO (2,4 ГГц – 2×2, підсилення 4,0 dBi та 5 ГГц – 2×2, підсилення 6,8 dBi)
Порти:
- 1 WAN порт 10/100/1000 Мбіт/с;
- 1 LAN порт 10/100/1000 Мбіт/с.
Технології:
- OFDMA та 1024QAM – забезпечують високу ефективність передавання даних;
- Reyee Mesh – дозволяє легко об’єднувати кілька пристроїв у єдину мережу з повним покриттям;
- Підтримка до 192 пристроїв – ідеально підходить для офісів та комерційних приміщень.
Додаткові функції:
- інтелектуальний індикатор сигналу – допомагає знайти оптимальне місце для встановлення пристрою;
- просте налаштування – натисканням кнопки “Reyee Mesh” можна об’єднати кілька пристроїв без додаткових налаштувань;
- керування через додаток – налаштування домашньої мережі через додаток “Reyee Router” за 2 хвилини.
Скільки коштують роутери?
Моделі з мінімальною (стандартною) комплектацією зазвичай коштують від 600 до 1 500 грн. Основні виробники таких роутерів: Tenda, Netis, Mercusys. Маршрутизатори з додатковими функціями та підтримкою нових стандартів коштують дорожче. Зазвичай це моделі від TP-Link, ASUS, Ruijie, MikroTik, середня ціна яких стартує від 900 грн і може перевищувати 3 000 грн залежно від характеристик.
У випадку з роутерами не діє правило “найдорожчий = найкращий”. Тут найважливіше звертати увагу на характеристики. Якщо вам потрібен пристрій для звичайного користування, варто придбати дводіапазонний роутер стандарту Wi-Fi 5 чи Wi-Fi 6. Якщо ж потрібна більша пропускна здатність та ширший радіус дії, то звертайте увагу на пропускну здатність LAN- та WAN-портів, на потужність антен роутера та додаткові функції (технології MU-MIMO та Mesh).
Висновки
Під час вибору роутера варто звертати увагу на його технічні характеристики. Вони й формують основні критерії, на які слід звертати увагу користувачам.
Вибір роутера залежить від його майбутнього призначення: для дому чи для бізнесу. Адже в офіс, звісно, потрібна потужніша модель, що зможе витримувати високе навантаження й матиме низку важливих функцій.
Для домашнього користування LinkCom радить обирати моделі Ruijie RG-EW1200G Pro та TP-LINK Archer C64 з огляду на їхні позитивні характеристики. Для офісу чудовим варіантом стане Ruijie RG-M18 (2PACK). Усі ці роутери ми маємо в продажу.
Чому варто купувати роутер саме у нас?
- Безкоштовна доставка до вашого дому чи офісу
- Професійне налаштування нашими спеціалістами
- Повна гарантійна підтримка
- У разі поломки надамо підмінний роутер на період ремонту
Ви не витрачаєте час на поїздки магазинами, самостійне налаштування та відвідування сервісних центрів – ми беремо всі турботи на себе. Телефонуйте 0 800 217 209 або залиште заявку на сайті – наші спеціалісти допоможуть вам обрати найкращий варіант!